Motto: "Žádný pesimista nikdy neobjevil tajemství hvězd, neplavil se do neznámých zemí ani neobjevil nové obzory lidské duše."[Helen Keller]

okrotice červená

Narodila jsem se na Petra a Pavla (tedy na závěr školního roku/většinou těsně před začátkem prázdnin). O tom jaké bylo počasí nebo něco pobodného nemám samozřejmě nejmenší potuchy. No a protože pocházím z Osoblažska, světlo světa jsem prvně spatřila v Krnově.

Devět let jsem strávila dojížděním na základní školu v nedaleké Osoblaze, kde jsem si osvojila základní návyky potřebné pro další studia, z nichž některé se změnily téměř v posedlost. Vlastně k tomu stačila první třída, protože hrozně ráda něco čtu (to mám po babičce) a píšu (vztahuje se samozřejmě na věci, které nemusím, protože člověk v životě musí jen jednu věc a tou je umřít a na to já prosím pěkně nespěchám /resp. ještě se doporučuje platit daně/). K mým dalším vášním patří botanika (tu a tam se mi povede nějaký zajímavý nález). Trochu tíhnu i ke sběratelství (kdysi jsem sbírala pohlednice, jeden čas dřevěné turistické známky a také nálepky do alb z čokolád KRAŠ - už coby žačka do omalovánky s nálepkami, která mi připadá hezčí než to novodobé album, do kterého se sbírá teď).

Od roku 2011 jsem členkou Moravskoslezské pobočky České botanické společnosti (se sídlem ve Valašském Meziříčí) a od téhož roku do 2022 i její alma máter (s ústředím v Praze).

Od Apríla 2015 do června 2016 (včetně) jsem pracovala v záchranné stanici pro živočichy ČSOP Vlašim (poblíž obce Pavlovice, u Vlašimi).
Od května 2017 do listopadu 2020 (včetně) jsem pracovala na Správě CHKO Orlické hory. - momentálně jsem mimo služební poměr